Eestimaa liiklusest

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4316
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

PostitusPostitas Iceman » 27 Mär 2008, 08:19

sõitsin eile õhtul tallinnast maale , tõin volvo ära :) , sest minu arust praegu on täielikud volvoga sõitmise ilmad paar päeva olnud. tööauto oli sellises lumes nagu konn, aga volvoga sai tuldud esimesed 15 km peterburi maanteeni lükkamata teed pidi kus lund oli 20...30 cm, masin oli nagu rööbastel :D .

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

PostitusPostitas tnx » 27 Mär 2008, 09:15

Enni kirjutas:Ekstreemsuste vältimiseks kasutasin ühistransporti tööle minekuks.


Minu ühistranspordi hommikune reis jäi 1,5h hiljaks - Laagri kandis oli enam-vähem õigel kellaajal ainult suund oli valele poole (läks linnast välja kuigi oleks pidanud juba tagasi jõudma) :P

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

PostitusPostitas tnx » 27 Mär 2008, 09:17

aibast kirjutas:Parim transport hetkel vist rong. Seda ei peata miski ilm vist


Ära Sa räägi midagi http://www.liveleak.com/view?i=42f_1184266844

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

PostitusPostitas tnx » 27 Mär 2008, 09:32

sullivanmike kirjutas: tnx, ütle mulle kus need jalakäiad siis liikuma peavad kui pole kuhugi kõrvale astuda? Ma tulin ka jala koju tagasi ja isegi Pärnu mnt äärsed krundid olid kõnniteed puhastamata jätnud. Kuhu see inimene peab astuma kui hanged on üle pea? Ainsad läbitavad kohad jala olidki sõiduteed. Sellistes oludes ei tasu siin kellegi peale tigetsed. Tuleb võtta rahulikult ja teistega arvestada


paarkümmend cm pole üle pea. A seda minagi, et teistega peaks arvestama - st kõik peaks teistega arvestama, ka jalakäijad, mitte ainult mina :P Ma siiski julgeks arvata, et jalgsi korraks natukenegi kõrvale astuda on kokkuvõttes väiksem vaev kui tuima näoga vastutulevat autot vaadata ja oodata, et see keerab meetri jagu teelt kõrvale samasse hange ja sinna siis kinni jääb. Ega nad siis välja lükkama ju appi ei tule, pigem on tegu seda tüüpi inimestega, kes ülekäigurajal kõva häälega kommenteerivad, et "ära nii kähku kõnni, las need autod ka vahepeal ootavad!"

Kasutaja avatar
volvo245
Doctor
Postitusi: 2232
Liitunud: 18 Juun 2005, 23:11
Asukoht: Tallinn/Nömme
Kontakt:

PostitusPostitas volvo245 » 08 Apr 2008, 14:35

Täna siis oleks peaaegu saanud opel ja mu volvo kokku!
Kes tallinna inimesed teavad ehk Hiiu ülesöitu tulin siis raudtee pealt et pöörata linna poole aga maa poolt tuli oplääd hea lauluga sain viimasel hetkel pidama (juukse karva vahe jäi) mul rattad plokkis aga vend vist ei näinud mind ültse kuna pani samamoodi edasi. Sain siis nömmel venna taha (foori taga) küsisin mis värk on tema aga sorry ja sorry ei näinud no kurat kui ei näe peatee märki oled ju puha pime :idea: No vot selline on meie liiklus
Ps selliseid olukordi seal päävas kümmekond mul üle päevas aga krt. alati kui kiire kuhugi mudu laseks väikse laksu ära saakski uued tiiva ja stange D:
""Rear Wheel Drive, the way God intended. If a car is being pulled from the front, doesn't that mean it's being towed?"”

Enni
Kõva postitaja
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Juun 2007, 16:06
Asukoht: Järvamaa & Tallinn & Tartu

PostitusPostitas Enni » 08 Apr 2008, 15:13

volvo245 kirjutas:Täna siis oleks peaaegu saanud opel ja mu volvo kokku!
Kes tallinna inimesed teavad ehk Hiiu ülesöitu tulin siis raudtee pealt et pöörata linna poole aga maa poolt tuli oplääd hea lauluga sain viimasel hetkel pidama (juukse karva vahe jäi) mul rattad plokkis aga vend vist ei näinud mind ültse kuna pani samamoodi edasi. Sain siis nömmel venna taha (foori taga) küsisin mis värk on tema aga sorry ja sorry ei näinud no kurat kui ei näe peatee märki oled ju puha pime :idea: No vot selline on meie liiklus
Ps selliseid olukordi seal päävas kümmekond mul üle päevas aga krt. alati kui kiire kuhugi mudu laseks väikse laksu ära saakski uued tiiva ja stange D:


No mis sa sellest räägid, eelmisel nädalala vahetusel Tallinnasse tagasi tulles, sõideti minust bussi peatuse kaudu paremalt ja vasakult ühe aegselt mööda. Enda kiiruseks oli siis ~100km/h. Vot sellist idootsust kohtasin enda nahal esimest korda. Miski pärast jäi meelde, et minust taga pool sõidavad musta (mazda) ja hallikat(saab) värvi auto. Imestasin just et hall teeb möödasõitu, ja musta tagavaate peelgist ei paista! Ja kui märkasin, et jobu üritab mööda sõitu teostada paremalt poolt - auto nina oli juba kõrval istuja ukse juures - sellepeale pidurdasin ja lasin jobul mööda sõitu teostada. Seekord läks õnneks jobul, kuid järgmine kord ei usu et nii hästi veab ... . Kahjuks auto telefoni raamatus puudus siis politsei vihje telefon, oleks rõõmuga kitse pannud.
Müüdud: Volvo s60 2.4 103kw, 2002 .a.
Müüdud: Volvo XC70 2.4 136kw, 2009 .a.
Traktor: Volvo XC60 2.4 158kw, 2012(2013) .a.

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4031
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

PostitusPostitas taavi » 08 Apr 2008, 15:23

Enni kirjutas:Kahjuks auto telefoni raamatus puudus siis politsei vihje telefon, oleks rõõmuga kitse pannud.


110, ega siin muid asju selliste maniakkidega teha polegi
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

PostitusPostitas tnx » 09 Apr 2008, 09:10

Enni kirjutas:sõideti minust bussi peatuse kaudu paremalt ja vasakult ühe aegselt mööda. Enda kiiruseks oli siis ~100km/h. Vot sellist idootsust kohtasin enda nahal esimest korda.


Kõige haigem, mis ma näinud olen, oli kunagi ammu möödasõitu lõpetavast autost paremalt möödumine pärisuuna vööndi kaudu.

Kasutaja avatar
simpson005
Volvo Club liige
Postitusi: 1983
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:56
Asukoht: Harjumaa

PostitusPostitas simpson005 » 09 Apr 2008, 23:48

Mul oli ida-virumaal selline juhus et läksin ühest venijast mööda ja suht lähedal oli vastu tulija , vaatan peeglisse et minu tagant pressib veel landcruiser järgi (et läheb kiireks) ja siis arvasin et kiirendan ja tõmban talt eest ära aga huiatki polnud kuhugi tõmmata kuna minu poolt mööduvast autost möödus üks opel vectra paremalt ja võttis ruttu minu poolt valitud positsiooni enda valdusesse :evil: nii siis kiirendasin veel kuna landcruiser ju minu sabas kinni ja see fu....g vectra junn pigistas ka gaasi põhja (et kuradi lõbus) ja pani siis minust ka mööda. Mina tõmbasin ruttu tema taha, LC minu järgi ja kohe kui vastutulia oli meist möödas asus see LC seda vectra junni taga ajama. (sain kohe aru et ida ei ole enam kaugel :) )
Pers...täis 850 ja veel mõni vana
142 MATU
2006a. XC70
2008a XC90 D5

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

PostitusPostitas Leho » 10 Apr 2008, 13:11

Sattusin siin eile vaatama Lasveegase nimelist üllitist telekast.
Paistab, et ameerikas on ka liiklustundidesse saatmine karistusviisiks kui mngi jama oled korraldanud.
Et enne juhiluba tagasi ei saa kui oled osa võtnud näiteks 10 liiklusteooria tunnist kuskil koolis.

Peaks siin kah sellise seaduse tegema siis sõitjad teaks rohkem eeskirjadest ja paremakäe reeglist jne...
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

mel61
Kõva postitaja
Postitusi: 144
Liitunud: 09 Mai 2006, 18:57
Asukoht: V-Maarja
Kontakt:

PostitusPostitas mel61 » 10 Apr 2008, 16:53

Leho kirjutas:Paistab, et ameerikas on ka liiklustundidesse saatmine karistusviisiks kui mngi jama oled korraldanud.

Peaks siin kah sellise seaduse tegema siis sõitjad teaks rohkem eeskirjadest ja paremakäe reeglist jne...


Rakveres mingi paar nädalat tagasi suunati täiendkoolitusele need , kes ilma turvavööd kinnitamata linna vahel liikusid - väidetavalt saadi neid poole tunniga klassi jagu ( 20 tk)!
s70 IGATI VOLVO

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7044
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

PostitusPostitas Tanel » 10 Apr 2008, 17:16

mel61 kirjutas:
Leho kirjutas:Paistab, et ameerikas on ka liiklustundidesse saatmine karistusviisiks kui mngi jama oled korraldanud.

Peaks siin kah sellise seaduse tegema siis sõitjad teaks rohkem eeskirjadest ja paremakäe reeglist jne...


Rakveres mingi paar nädalat tagasi suunati täiendkoolitusele need , kes ilma turvavööd kinnitamata linna vahel liikusid - väidetavalt saadi neid poole tunniga klassi jagu ( 20 tk)!

oleks siis mind ka kutsutud :roll:
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

PostitusPostitas Leho » 10 Apr 2008, 18:53

Nojah aga see oli ju ühekordne kampaania kõigest.

Kanpaaniad meil kombeks.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 12 Apr 2008, 09:22

Tegelikult on see uudis ameerikamaalt, kui postitan siia sellepärast, et võtta teil eestlastel võimalus pidada oma maad maailma halvimaks vähemalt ühes asjas.

Niisis Michigani osariigis oli võistlus suuriimate teeaukude leidmiseks. Olukorda sealmail kirjeldatakse väga tuttavate sõnadega
"for every road that is fixed, two begin to crumble. The problem has been ongoing for decades"


http://www.drivemi.org/potholes/index1.php
Pilt
:unibrow:

Kasutaja avatar
kadriharm
Foorumlane
Postitusi: 35
Liitunud: 17 Aug 2007, 12:08
Asukoht: Soome, Vantaa
Kontakt:

PostitusPostitas kadriharm » 12 Apr 2008, 15:29

No lahedad augud jah aga kui ikka otsida, leiaks Eestist ka võrdväärseid lahmakaid... Iga kord kui jälle kodumaal ringi sõidan, on autost kahju :(


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 74 külalist