740 automaatkäigukasti jama

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

nobelium
Foorumlane
Postitusi: 36
Liitunud: 12 Nov 2007, 21:41
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

740 automaatkäigukasti jama

PostitusPostitas nobelium » 29 Nov 2009, 18:33

Sõbra suuvooder siis seekord.
91 a 740, vähemalt muud varuosad kõik 900 seeria omad.
Võibolla on käigukast ka siis 900 seeria oma. Jama hakkas mingi aeg peale kasti õlivahetust Soomes.
Sõit toimub kolmanda käiguga ainult- käigukangil on 2 nuppu, üks peal(suurem), teine väiksem küljepeal. väiksemat küljepeal vajutades süttib armatuuril punane nool ülespoole, mis tähendab, et 3 käik on maks. vajutades uuesti seda nuppu, kustub tuli armatuuril ja ka sõit võib jätkuda norm kujul. hetkel on olukord, kus autot käivitades viskab kohe selle sund kolmanda käigu peale olenemata kas sa vajutad või ei vajuta midagi.
Ehk keegi oskab aidata! Võibolla mingi lihtne viga või tulevad ainult tikud ja bensiin kõne alla.
V70, 2,4tdi, 2002/3

Kasutaja avatar
kaak
Jupp traati ja väljamaa näpitsad
Postitusi: 1007
Liitunud: 23 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas kaak » 29 Nov 2009, 19:19

od relee tasuks üle kontrollida ja od klapp kastil küljepeal.
1800s T5
e36 T5

nobelium
Foorumlane
Postitusi: 36
Liitunud: 12 Nov 2007, 21:41
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

PostitusPostitas nobelium » 29 Nov 2009, 19:54

Kuidas seda releed ja klappi kontrollida? Oleks tänulik, kui saaks teada täpse asukohagi sellel releel ja klapil.
V70, 2,4tdi, 2002/3

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 30 Nov 2009, 00:00

Siin on hulle stsenaariumeid veel lisaks http://www.swedishbricks.net/700900FAQ/ ... Auto1.html

Selle aasta skeem http://pliki.mojevolvo.pl/schematy/volvo_740__1991.pdf

Aga su jutu alguses sa nagu saad aru, mis see nooleke tähendab ja pärast ei saa. See nooleke näitab et üle 3 käigu ei lähe, et overdrive'i sisse ei lülitata (kastil on 3 mehaanilist käiku + siis 4s käik, lisatud OD reduktorina).
Seega sõit algab ikka 1.st siis 2, jne.

Ma ei oskagi öelda, miks ta automaatselt OD võimaluse käivitamisel ära lükkab, kuna OD relee vajab pidevat plussi, et OD võimalus see oleks (tuli kustus) kuid nagu ma jutust aru saan, saab selle alati sisse panna ja autoga saab normaalselt sõita, kuni probleemile pihta saab.
:unibrow:

nobelium
Foorumlane
Postitusi: 36
Liitunud: 12 Nov 2007, 21:41
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

PostitusPostitas nobelium » 30 Nov 2009, 11:33

Olen ainult selle Volvo omaniku suuvooder, kellel käigukasti jama. Temal tehniline taip puudub selles osas, vähemalt nii ta väidab ja minul on automaatkasti teadmised 0 lähedased. Staazi palju aga 100% manuaaliga. Õhtul, regan selle Volli omaniku ära ja las hoiab ise näppu pulsil.
V70, 2,4tdi, 2002/3

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 30 Nov 2009, 12:51

OK. Aga seniks on tal lugemist küll.
:unibrow:

Rants
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Dets 2009, 21:22

PostitusPostitas Rants » 03 Dets 2009, 21:38

Tere. Mina olen selle seekord õnnetu volvo omanik, kelle nimel mu sõber nobelium ennist kostist.
Tahaks ainult lisada, et se mis se nool tähendab pole probleem, mul on ju raamat, mis seletab sellised asjad ära. Samas se raamat ei räägi sellest, miks ta mul hommikul täiesti oma suva järgi selle peale lööb, mida ei ole ise võimalik maha ka võtta, oma suva järgi lõpetab selle, mille oma algatuslikult peale pani. seda probleemi ei olnud enne, kui soomes volvo teeninduses sai käigukasti õli ka vahetatud. sellest küll nati aega möödas aga muud seost käigukastiga ei leia. hakkab lihtsalt vast koolema.

Rants
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Dets 2009, 21:22

PostitusPostitas Rants » 03 Dets 2009, 21:40

Tere. Mina olen selle seekord õnnetu volvo omanik, kelle nimel mu sõber nobelium ennist kostist.
Tahaks ainult lisada, et se mis se nool tähendab pole probleem, mul on ju raamat, mis seletab sellised asjad ära. Samas se raamat ei räägi sellest, miks ta mul hommikul täiesti oma suva järgi selle peale lööb, mida ei ole ise võimalik maha ka võtta, oma suva järgi lõpetab selle, mille oma algatuslikult peale pani. seda probleemi ei olnud enne, kui soomes volvo teeninduses sai käigukasti õli ka vahetatud. sellest küll nati aega möödas aga muud seost käigukastiga ei leia. hakkab lihtsalt vast koolema.

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 03 Dets 2009, 23:56

Tere-tere. Enne kui mehaanika kallale minna tasub ikka elektrit kõdistada.
Ehk räägime siis edasi, kui oled teinud testid/uuringud, mis Sulle siia pandi.
:unibrow:

Kasutaja avatar
Alo
Foorumlane
Postitusi: 17
Liitunud: 05 Apr 2009, 00:01
Asukoht: Tallinn - Kolga

PostitusPostitas Alo » 29 Dets 2009, 13:08

Võimalik, et viga juba lahendatud, aga endal oli sama jama ja vigaseks osutus näidikuteplokk. Doonorauto näidikud (tahhomeeter ja kütusenäidik) töötasid paremini, sõitis selle teise plokiga mõne nädala ja ühel hommikul see nool enam armatuuuris ära ei kustunud. Sai siis ka juhtmed ja see solenoid üle vaadatud, need kõik korras ja igaksjuhuks panin vanad näidikud tagasi ja kohe tuli ka neljas käik.

Ei tea kas tohib teise algatatud teemas küsida, aga, kas see nool armatuuris peab käivitamisel automaatselt süttima? Ja millest võib tingitud olla see, et solenoid lülitub läbi näidikuteploki palju laisemalt kui otse peale veetud juhtmetga? Otse juhtmetega katsetamisel kasutasin 12V, ei taibanud muidugi ära mõõta mis vool sealt läbi näidikuteploki tuleb.

Autoks 89a 745, kastiks AW Model No 03-70L, doonori kasti kahjuks ei tea.

Kasutaja avatar
volvofriik
Kreisi postitaja
Postitusi: 362
Liitunud: 01 Juul 2006, 13:27

Re: 740 automaatkäigukasti jama

PostitusPostitas volvofriik » 10 Jaan 2011, 23:22

Kui kellelgi peaks vaja minema.
http://www.scribd.com/doc/21651943/Volvo-Aw71-Manual.
Seal on ka teised levinumad kastid.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist